رازهای Google Drive

رازهای Google Drive
رازهای Google DriveReviewed by جواد on Dec 25Rating: 5.0رازهای Google Drive شرکت گوگل قابلیت های جدیدی به Docs ، Sheets ، Slides و ابزارهای بهره وری آنلاین خود اضافه کرده است و تمامی این قابلیت ها تنها با یک اکانت گوگل

شرکت گوگل  قابلیت های جدیدی به  Docs ، Sheets ، Slides و ابزارهای  بهره وری آنلاین  خود اضافه کرده است  و تمامی این قابلیت ها  تنها با یک اکانت گوگل به سادگی در  دسترس خواهد بود . قطعا این قابلیت ها می تواند  برای کاربران بسیار  مفید واقع شود و قشر  محصل نیز حتما از آن  بسیار بهره خواهند برد .

تایپ صوتی

شرکت  گوگل مدت بسیاری  است که بر روی بهبود  حرفه ای ابزار تشخیص  صدای خود کار می کند  و حال از تمامی  آن توانمندی ها در زمینه  تشخیص  صدا بهره برده  و در  Google Docs  قابلیت تایپ صوتی را نیز اضافه  کرده است .اکنون بجای تایپ کردن  مطلبی که مورد نظر دارید ، کافیست آن را به زبان بیاورید . هم چنین  این سرویس ۴۰  زبان مختلف را نیز پشتیبانی  می کند .

تایپ صوتی

 

جهت استفاده  از این قابلیت ، یک فایل document از Google Docs  در مرورگر کروم خود باز کنید . سپس به  قسمت tools رفته و  voice typing را انتخاب کنید . در ادامه با  کلیک بر روی میکروفون  شروع به صحبت کنید  و گوگل برای شما تایپ  خواهد کرد ؛ حتی علائم نقطه گذاری  درجملات  نیز رعایت خواهد شد . البته این مسئله را  مورد نظر داشته باشید  که گوگل حرف های  توهین آمیز را سانسور  خواهد کرد .

 

تحقیق از طریق  Google Docs

در نرم افزار اندروید  Google Drive ، یک ابزار تحقیقی  جدیدی برای Docs  وجود دارد  که به شما اجازه می دهد  در گوگل بدون خارج شدن  از document خود ، به جستجو بپردازید . با این قابلیت می توانید  هم زمان اطلاعات  مورد نیاز خود را جستجو  و پیدا کنید و به سادگی  از متن انلاین به داخل document  خود کپی و پیست کنید .

 

قالب ها

ابزارهای بهره وری گوگل در حال بروز رسانی شدن و جدید شدن در زمینه ی قالب ها نیز می باشد. از طریق این قالب های جدید براحتی می توانید رزومه، لیست ، اسلایدشو و… را به راحتی درست کنید.

قالب ها

 

دکمه  تغییرات جدید

در  document های به اشتراک گذاری  شده ، حال شما براحتی می توانید  تغییراتی که توسط  همکاران و افراد دیگر شکل  گرفته ، ببینید . دکمه “See new changes”  در قسمت تولبار  اضافه شده است  که شما می توانید  از طریق آن بخش هایی  که اضافه یا اصلاح شده را ببینید .

 

کاوش در  ورقه ها

قابلیت جدیدی  که به spreadsheet  tool  گوگل اضافه  شده است ، ساخت اتوماتیک  چارت های مختلف و متفاوت  را برای شما ممکن می کند . این ویژگی به شما دید  سریعی از دیتاهای  ورودی توسط  شما ، بدون انجام کار خاصی ، می دهد . بعلاوه چارت  بطور اتوماتیک ، همزمان با تغییرات  اعمالی شما  آپدیت خواهد شد . همچنین  قابلیت ساخت  چارت از قسمت  خاصی از  دیتاها به  شما نیز داده  می شود .

 

فرم های  جدید

گوگل فرم ها و وسیله های  بسیار دم دست  و خوبی را برای  جمع آوری اطلاعات  از گروهی از مردم جمع آوری کرده  است. این ابزارها  به شما انعطاف  پذیری بسیار خوبی  در خصوص پرسیدن  سوالات می دهد .

با این فرم های جدید ، شما انتخاب های بیشتری  در انتخاب رنگ ها و آپلود  تصویر پشت زمینه و اضافه کردن  عکس و GIF ها ، به تحقیق خود ، خواهید داشت .

پاسخ دهید