تلفن همراه جایگزین پسورد Gmail شد

تلفن همراه جایگزین پسورد Gmail شدReviewed by جواد on Dec 25Rating: 5.0تلفن همراه جایگزین پسورد Gmail شدرمز عبور ها همیشه طعمه خوبی برای هکرها هستند و حفاظت از آنها نیز همیشه سخت است گروهی از محققان به دنبال یافتن راهی برای حذف کلمه عبور و استفاده از

رمز عبور ها همیشه طعمه خوبی برای هکرها هستند و حفاظت از آنها نیز همیشه سخت است

گروهی از محققان به دنبال یافتن راهی برای حذف کلمه عبور و استفاده از روشی جایگزین به منظور شناسایی هویت کاربران در سایت‌ها و سرویس‌های مختلف هستند.

این متخصصان می‌گویند در حال آزمایش روشی برای ورود به Gmail با استفاده از تلفن همراه و بدون تایپ رشته‌ای از کاراکترها در قالب کلمات عبور هستند .

برای استفاده از این روش ، هر کاربر باید یک گوشی تلفن همراه مورد تائید را به کار بگیرد تا اطلاعات تائید شده حساب شخصی وی در هر رایانه وارد آن شود .

 

گوشی مورد استفاده باید حتما از قابلیت قفل نمایشگر هم برخوردار باشد ، زیرا باز کردن قفل گوشی مقدمه‌ای برای تائید یا رد دسترسی به حساب کاربری از این طریق است .

 

بنابراین حتی در صورت اعمال این روش هم می‌توانید در صورت تمایل به روش استفاده از کلمات عبور بازگردید .

 

در قالب این روش غیرفعال کردن حساب کاربری در صورت گم شدن گوشی و همین‌طور افزودن گوشی جدید در صورت تعویض گوشی پیش‌بینی شده است .

 

در حال حاضر گروهی از کاربران در حال آزمایش روش جدید ورود به جیمیل بدون استفاده از کلمات عبور هستند . امید می‌رود استفاده از روش مذکور به کاهش موفقیت حملات هکری و پیشینگ منجر شود .

پاسخ دهید