۱۰ حقیقت درباره اینترنت که جهان راتغییرداده

10 حقیقت درباره اینترنت که جهان راتغییردادهReviewed by بردیا on Dec 1Rating: 5.010 حقیقت درباره اینترنت که جهان راتغییرداده۱- در حال حاضر بیشتر از یک میلیارد وبسایت وجود دارد، این آمار حتی شامل وبسایت هایی است که از ۲۴ سال قبل ساخته شده اند. گرچه آمارهای موجود در مورد درصد کلی وبسایت ها متغیر هستند، اما به جرات می توان گفت اگر وبسایت ها را از فضای اینترنت جدا کنیم، تداوم حیات اینترنت با شکست مواجه می شود.

۱۰ حقیقت درباره اینترنت که جهان راتغییرداده

۱- در حال حاضر بیشتر از یک میلیارد وبسایت وجود دارد، این آمار حتی شامل وبسایت هایی است که از ۲۴ سال قبل ساخته شده اند. گرچه آمارهای موجود در مورد درصد کلی وبسایت ها متغیر هستند، اما به جرات می توان گفت اگر وبسایت ها را از فضای اینترنت جدا کنیم، تداوم حیات اینترنت با شکست مواجه می شود.

۲- در سرتاسر جهان حدود ۳.۲ میلیارد کاربر اینترنتی وجود دارد که این تعداد حدود ۴۴ درصد از کل جمعیت جهان را تشکیل می دهد. تقریبا بیش از نیمی از کاربران اینترنتی ساکن قاره آسیا می باشند.

 

۳- در کل جهان ۹۵۰ میلیون خانه دارای یک دستگاه تلویزیون است، اما دو برابر همین تعداد به اینترنت دسترسی دارند. جالب این است که، بخش وسیعی از این افراد متوجه این نکته هستند که ابزاری که با آن به اینترنت وصل می شوند، اصل کارایی آن، تلفن است!

 

۴- بازدید کنندگان سایت یوتیوب، ماهانه ۶ میلیارد ساعت صرف تماشای ویدئوها می کنند و هر ثانیه بیشتر از ۳۰۰ دقیقه ویدیو بر روی این تارنما بارگذاری می شود. جالب این است که ۸۰ درصد از بازدید کنندگان از بیرون از آمریکا هستند. شاید به همین دلیل می باشد که در سرتاسر جهان یک سری سوء تفاهم هایی در مورد آمریکایی ها وجود دارد.

 

۵- ۱.۴۹ میلیارد نفر عضو سایت فیسبوک می باشند( بیشتر از جمعیت چین) که به طور میانگین روزانه ۲۱ دقیقه از وقت خود را به رسانه های اجتماعی اختصاص می دهند و در هر دقیقه ۱.۳ میلیون مطلب یا محتوا به اشتراک گذاشته می شود. بهترین راه برای دوری کردن از این محتواها، بلاک کردن تصاویر است!

 

۶- دربین انواع برنامه های موبایل، فیسبوک بیشترین میزان از زمان کاربران را به خود اختصاص داده است، یعنی معادل ۱۸ درصد و با اضافه نمودن فیسبوک مسنجر و اینستاگرام، این رقم به ۲۲.۴ درصد می رسد. دومین رتبه در مورد مدت زمان اختصاص داده شده، مربوط به برنامه ی پاندورا است که تنها ۱۰.۵ درصد از زمان کاربران، صرف این برنامه می شود.

 

۷- روزانه بین ۵ تا ۱۰ میلیون برنامه IOS دانلود می شود و تا ژوئن ۲۰۱۵، بیش از ۱۰۰ میلیارد برنامه کاربردی دانلود شده. البته با توجه به میزان دانلود برنامه ها بر روی آیپد در طی این چهار سال، این مقدار می توانست خیلی کمتر باشد.

 

۸- در سال ۲۰۱۵، ۲۰۵.۶ میلیارد ایمیل ارسال و دریافت شده که حدود ۶۰ درصد از آنها اسپم بوده است.

 

۹- طبق برآوردها در سال ۲۰۱۵، ۱۰۰۰میلیارد عکس گرفته می شود. در سال ۲۰۰۰، تنها ۸۶ میلیارد عکس گرفته شده بود. متاسفانه، بیشتر این تصاویر گرفته شده، مربوط به عکس های سلفی می باشد!

 

۱۰- اگرچه تمام این اعداد و ارقام جالب به نظر می رسند، حقیقت این است که وب هایی که ما شناخت کامل از آنها داریم، نظیر آمازون،فیسبوک ، ویکیپدیا و … تنها یک درصد از وب های قابل شناسایی را تشکیل داده اند. بقیه یک سری وب های عمیق هستند و یا توسط موتورهای جستجوی قابل شناسایی نیستند. من مطمئنم که جواب اکثر سوالات من در همان وب هاست!

در واقع تصور میزان پیشرفت و تحول تکنولوژی در چنین دوره زمانی کوتاهی بسیار عجیب به نظر می رسد.

جمع آوری مطلب ریحانه نادری

پاسخ دهید