آموزش برنامه نویسی ، اموزش برنامه نویسی اندروید

تبلیغات

دسته‌ها


سرور تلگرام در ایران

بدون دیدگاه
سرور تلگرام در ایرانReviewed by جواد on Dec 7Rating: 5.0سرور تلگرام در ایرانفرمانده‌ی پلیس فتای نیروی انتظامی ، امروز در نشست خبری خود بیان کرد : طبق قوانین جهان اگر تلگرام قصد ادامه‌ فعالیت در ایران را داشته باشد باید سرورهای خود را به ایران منتقل کند . سرور تلگرام در ایران

فرمانده‌ی پلیس فتای نیروی انتظامی ، امروز در نشست خبری خود بیان کرد : طبق قوانین جهان اگر تلگرام قصد ادامه‌ فعالیت در ایران را داشته باشد باید سرورهای خود را به ایران منتقل کند .

 

سردار هادیانفر در نشست  خبری امروز ، در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص نظر پلیس برای  فیلترینگ تلگرام اظهار داشت :

در هفته‌ های اخیر کار گروه تعیین مصادیق مجرمانه دو جلسه در خصوص بررسی فعالیت نرم‌افزار تلگرام برگزار کرد ، که در جلسه‌ی اول به دلیل عدم حضور اکثریت اعضا ، این جلسه تشکیل نشد و در جلسه دوم شرح آن توسط سخنگوی این کمیسیون  به اطلاع عموم  رسید . در حال حاضر این سوال جدی وجود دارد  که شرکت‌ هایی چون تلگرام ،  لاین ، وایبر ، واتساپ و نرم‌افزارهایی از این قبیل که خدمات رایگان ارتباطی را در اختیار  کاربران خود قرار می‌دهند چگونه کسب درآمد می‌کنند . از این رو با توجه به اینکه بیشترین کاربران تلگرام ایرانی  هستند چند نکته از سوی وزارت ارتباطات به این شرکت اعلام شده است و این شرکت ملزم به پاسخگویی به این موارد است.

رئیس پلیس فتا عنوان داشت  که بیشترین پرونده‌های این  نهاد امنیتی مربوط  فعالیت گروه‌های تروریستی از جمله داعش ، جرایم اخلاقی و… در شبکه‌ تلگرام است و این موضوع اهمیت لزوم  انتقال سرورهای تلگرام به خاک ایران مطابق با قوانین جهانی را پررنگتر می‌سازد .

 

هادیان‌فر ادامه داد:

در  اولین خواسته ایران از شرکت تلگرام تاکید شده است که با توجه به حجم زیاد  کاربران ایرانی این شرکت ، تلگرام می‌بایست اطلاعات کاربران ایرانی را کاملا محفوظ نگه دارد . علاوه بر این با توجه به اینکه بیشترین کاربران شبکه تلگرام در ایران هستند ، طبق قوانین جهانی این شرکت  باید اقدام به انتقال سرورهای خود به داخل خاک ایران کنند . البته مدیر شرکت تلگرام عنوان می‌کند که به واسطه تحریم ایران قادر به انتقال سرورهای خود به داخل خاک کشورمان نیست و این در حالیست که علیرغم این تحریم‌ها، شرکت تلگرام از فضای سایبری ایران برای فعالیت در کشورمان استفاده می‌کند . در حال حاضر وزارت ارتباطات و پلیس اینترپل در حال پیگیری درخواست‌ های ایران از کمپانی تلگرام هستند و این کمپانی در صورت تمایل برای ادامه فعالیت در ایران ملزم است تا سرورهای خود را به خاک ایران منتقل کند .

وی در پایان تاکید کرد :

البته پلیس فتا در حال حاضر نیز دست بسته نبوده  و با مجرمین فعال در نرم‌افزارهای موبایلی از جمله تلگرام ، وایبر و … برخوردهای لازم  را انجام می‌ دهد و نمونه‌ هایی از این پیش از این به اطلاع عموم رسیده است .

مشخصات

دانـــــلود

  • 255

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

فرادرس، بزرگ ترین دانشگاه آنلاین ایران
آموزش مبانی برنامه نویسی
آموزش جاوا
آموزش سی شارپ
آموزش شی گرایی در سی شارپ
آموزش ویژوال بیسیک دات نت
آموزش PHP
آموزش پایتون
آموزش برنامه نویسی C
آموزش برنامه نویسی C++
آموزش برنامه نویسی اندروید
آموزش وردپرس
آموزش برنامه نویسی