کشف ۶۰۰۰ کد مخرب برای اندروید

کشف ۶۰۰۰ کد مخرب برای اندرویدReviewed by جواد on Dec 21Rating: 5.0کشف ۶۰۰۰ کد مخرب برای اندرویدکشف ۶۰۰۰ کد مخرب برای اندروید,کشف ۶۰۰۰,کد مخرب برای اندروید,کد مخرب اندروید,

G DATA  گزارش  ” موبایل ملویر ”  سومین  سه ماهه  ۲۰۱۵ خود را منتشر کرد . با این گزارش متوجه میشویم  که پنجاه درصد  کدهای جدید مخرب  برای اندروید بوده و  هر روزه  ۶۴۰۰ کد مخرب برای  این سیستم عامل موبایل  نوشته میشود .

همچنین  در این گزارش مشکل  امنیتی کاربران اندروید  قید شده است . هشتاد  درصد دستگاه های اندرویدی  نسخه کمتر از  پنج این سیستم موبایل را دارند . این نسخه های  منسوخ که بیش از  یکسال است که  بروز نشده اند , اسیب پذیریهای  بسیاری دارند .

انالیستهای  G DATA  در اخر سومین سه  ماهه سال  ۲۰۱۵ در مقایسه  با تمام سال ۲۰۱۴  برنامه های  مخرب بیشتری  را برای اندروید یافته اند . در تمام سال ۲۰۱۴  تعداد برنامه های  مخرب برای این  سیستم عامل موبایل  ۱۵۴۸۱۲۹ و در اخر  سومین سه ماهه امسال ۱۵۷۵۶۴۴  برنامه مخرب کشف شده است . در فقط سومین  سه ماهه امسال تعداد  برنامه های مخرب  ۵۷۴۷۰۶ بوده که در مقایسه با سال  گذشته افزایشی ۵۰ درصدی داشته است .

در حالیکه نسخه  ۶ اندروید از چند هفته  قبل در دسترس است , این محققین به نسخه های  گوناگون و قدیمیترین که نصب شده اند اشاره کرده اند . انالیز نسخه های اندروید گوشیهای هوشمند و  تابلتهائی که یکی از محصولات  G DATA روی آنها نصب شده نشان میدهد  که فقط بیست درصد آنها نسخه پنج این سیستم عامل  موبایل گوگل را دارند . هشتاد درصد باقیمانده نسخه های  قدیمی از یک تا پنج سال  ( از KitKat  تا  Froyo) را دارند . هر سیستمی بدون بروز  رسانی اسیب پذیر است .

ترفندستان , همچنین متخصصین G DATA در مورد  ابزارهای بسیار هکینگ  روی بازارهائی ثالث هشدار داده اند . این ابزارها که برای متخصصین امنیت هستند  و قابلیتهای بسیار  رخنه و انالیز ترافیک شبکه را دارند , ابزار خوبی برای هکرهای  مجرم نیز میباشند . پلیس اروپا در ماه اکتبر  عملیاتی بین المللی انجام داد  که در پی مشاهده  خریداران ابزار   DroidJack صورت گرفتند . این ابزار به دست  گرفتن کنترل سیستمهای  اندروید از راه دور , مرتبا توسط  هکرها استفاده میشود .

 

جمع آوری مطلب :خانم کاشانی

پاسخ دهید