معرفی دومین نسخه ی سیستم‌ عامل ساعت مچی اپل

معرفی دومین نسخه ی سیستم‌ عامل ساعت مچی اپلReviewed by آریانا on Jul 16Rating: 5.0معرفی دومین نسخه ی سیستم‌ عامل ساعت مچی اپلاپل واچ (Apple Watch) که نخستین ساعت مچی هوشمند شرکت اپل و هنوزهم از طریق سایت شرکت و به صورت آنلاین قابل خریداری می باشد

اپل واچ (Apple Watch) که نخستین ساعت مچی هوشمند شرکت اپل و هنوزهم از طریق سایت شرکت و به صورت آنلاین قابل خریداری می باشد و در بازار موجود نمی باشد. شرکت اپل در کنفرانس سالانه خود موسوم به WWDC دومین نسخه از سیستم‌عامل Watch OS  را با نام ۲٫۰ معرفی کرد.

شرکت اپل در سخنرانی افتتاحیه خود برای کنفرانس امسال سیستم‌عامل موبایلی Watch OS 2.0 را معرفی کرد و این نوید را به کاربران داد که به زودی این سیستم عامل را در اختیارشان قرار می‌دهد تا به کمک آن نخستین ساعت مچی هوشمند اپل کاربردی‌تر شود.

ویژگی مهمی که در این سیستم عامل ایجاد شده است این است که کاربران بدون استفاده از آیفون می‌توانند ابزار کاربردی مورد نظرشان را مستقیما روی ساعت اجرا کند. با تغییراتی که روی ساعت مچی اپل واچ اعمال شده شما می توانید  به صورت مستقیم و بدون استفاده از کمک آیفون به شبکه بی‌سیم Wi-Fi متصل گردد.

با قابلیت اجرای مستقیم ابزارها روی اپل واچ، این امکان برای مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار فراهم شده است تا دسترسی بیشتری به بخش سخت‌افزاری این دستگاه داشته باشند و قابلیت‌های کاربردی بیشتری را در اختیار کاربران بگذارند.

به عناون نمونه میکروفون ساعت اپل از این پس به کاربر امکان می‌دهد به صورت مستقیم فرمان‌های صوتی خود را انتقال دهد یا از طریق ابزارهایی مانند WeChat پیغام‌های صوتی خود را ارسال کند.

بخش HomeKit در این سیستم‌عامل جدید ارتفا یافته است و کاربر به کمک آن می‌تواند کنترل سیستم الکترونیکی خانگی خود را در اختیار بگیرد.

در سیستم عامل جدید Watch OS 2.0 رابط کاربری Watch UI هم تغییراتی داشته است. یعنی  کاربر هم‌اکنون می‌تواند تصاویر مورد علاقه خود را در صفحه اصلی ساعت بگذارد یا اینکه تصاویر ویدیویی کوتاه را روی آن اجرا کند.

تغییرات دیگرمربوط به بخش TimeTravel می‌‌شود. در این بخش به راحتی می‌توانید تقویم دیجیتالی را ورق بزنید و برنامه‌ها خود را به کمک آن روی صفحه ساعت تنظیم کنید.

لیست دوستان شما درسیستم‌عامل Watch OS 2.0 دیگر محدود به ۱۲ نفر نمی‌شود و اگرچه در آن واحد فقط نام ۱۲ نفر به نمایش درمی‌آید، اما به راحتی می‌توانید تعداد بیشتری از افراد را به آن اضافه کنید.

شما همچنین می‌توانید بدون کمک گرفتن از آیفون، به صورت مستقیم به پیا‌م‌ها و ایمیل‌های دریافتی از روی ساعت مچی پاسخ دهید.

پاسخ دهید