محدودیت های Run As

محدودیت های Run AsReviewed by بردیا on Feb 21Rating: 5.0محدودیت های Run AsRun As مفید است، ولی چند محدودیت دارد: کاربر جایگزین که می خواهید از اعتبار وی استفاده کنید می بایست از حق Log On Locally برخوردار باشد. از آنجا که کاربر جایگزین معمولا «مسئول سیستم» است، این مشکل به ندرت پیش می آید.

Run As مفید است، ولی چند محدودیت دارد:

  1. کاربر جایگزین که می خواهید از اعتبار وی استفاده کنید می بایست از حق Log On Locally برخوردار باشد. از آنجا که کاربر جایگزین معمولا «مسئول سیستم» است، این مشکل به ندرت پیش می آید.
  2. برخی از کارها را نمی توان مستقیما با Run As انجام داد (مثل بازکردن پوشه ی Printers برای تغییر تنظیمات چاپگر). علت آن است که پوشه هایی نظیر Printers ، Network و Dial Up Connections به شکل غیرمستقیم توسط سیستم عامل باز می شوند، نه از طریق یک فرمان.

  1. با استفاده از Run As نمی توان Windows Explorer را اجرا کرد تا به فایل های سیستم به عنوان مسئول دسترسی پیدا کنید. علت این است که exe که پوسته گرافیکی ویندوز است قبلا به عنوان محیط جاری (desktop) اجرا شده و ویندوز اجازه ی اجرای بیش از یک پوسته گرافیکی در هر لحظه را نمی دهد.
  2. Run As ممکن است در اجرای فایل هایی که روی منابع اشتراکی شبکه (network share) قرار دارند با اشکال مواجه شود، چون سطح دسترسی مورد استفاده برای دستیابی به منبع اشتراکی ممکن است با سطح دسترسی مورد استفاده برای اجرای برنامه متفاوت باشد.

 

شما می توانید با کمی تلاش بر اکثر این مشکلات فائق آیید.

 

برگرفته از کتاب هک های ویندوز سرور

نوشته میچ تولچ و ترجمه محمد صادق دوستی

 

پاسخ دهید