طرح ایجاد نظام مهندسی رایانه‌ای

طرح ایجاد نظام مهندسی رایانه‌ایReviewed by بردیا on Sep 1Rating: 4.5طرح ایجاد نظام مهندسی رایانه‌ای طرح ایجاد نظام مهندسی رایانه‌ای

طرح ایجاد نظام مهندسی رایانه‌ای در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است.
نمایندگان مجلس به دنبال اعلام وصول طرحی هستند که براساس آن سازمان نظام مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور ایجاد شود.
طرح نظام مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات با پیشنهاد نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن ، در دستور کار بررسی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

این طرح با هدف ساماندهی و نظام‌مند کردن بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور از سوی نمایندگان تهیه شده و ایجاد محیطی امن و مناسب را برای جذب سرمایه‌گذاری و حمایت از بخش خصوصی در حوزه های کسب و کار الکترونیکی ، تولیدکنندگان سخت‌افزار داخل کشور ، تقویت بخش خصوصی در صنعت ICT ، توسعه و ارتقاء خدمات به شهروندان ، حمایت از صادرات خدمات فنی و مهندسی ، نرم‌افزار و سخت‌افزار و همچنین اشتغال‌ زایی از جمله مهم‌ترین اهداف این طرح می باشد.

طرح نظام مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات در حالی قرار است به زودی در مجلس اعلام وصول شود که از سال ۸۴ و با امضای رئیس جمهور وقت، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اهدافی مشابه، ایجاد شده است؛ قرار است این طرح به زودی به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شود.

پاسخ دهید