سرور تلگرام در ایران

سرور تلگرام در ایرانReviewed by جواد on Dec 7Rating: 5.0سرور تلگرام در ایرانفرمانده‌ی پلیس فتای نیروی انتظامی ، امروز در نشست خبری خود بیان کرد : طبق قوانین جهان اگر تلگرام قصد ادامه‌ فعالیت در ایران را داشته باشد باید سرورهای خود را به ایران منتقل کند . سرور تلگرام در ایران

فرمانده‌ی پلیس فتای نیروی انتظامی ، امروز در نشست خبری خود بیان کرد : طبق قوانین جهان اگر تلگرام قصد ادامه‌ فعالیت در ایران را داشته باشد باید سرورهای خود را به ایران منتقل کند .

 

سردار هادیانفر در نشست  خبری امروز ، در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص نظر پلیس برای  فیلترینگ تلگرام اظهار داشت :

در هفته‌ های اخیر کار گروه تعیین مصادیق مجرمانه دو جلسه در خصوص بررسی فعالیت نرم‌افزار تلگرام برگزار کرد ، که در جلسه‌ی اول به دلیل عدم حضور اکثریت اعضا ، این جلسه تشکیل نشد و در جلسه دوم شرح آن توسط سخنگوی این کمیسیون  به اطلاع عموم  رسید . در حال حاضر این سوال جدی وجود دارد  که شرکت‌ هایی چون تلگرام ،  لاین ، وایبر ، واتساپ و نرم‌افزارهایی از این قبیل که خدمات رایگان ارتباطی را در اختیار  کاربران خود قرار می‌دهند چگونه کسب درآمد می‌کنند . از این رو با توجه به اینکه بیشترین کاربران تلگرام ایرانی  هستند چند نکته از سوی وزارت ارتباطات به این شرکت اعلام شده است و این شرکت ملزم به پاسخگویی به این موارد است.

رئیس پلیس فتا عنوان داشت  که بیشترین پرونده‌های این  نهاد امنیتی مربوط  فعالیت گروه‌های تروریستی از جمله داعش ، جرایم اخلاقی و… در شبکه‌ تلگرام است و این موضوع اهمیت لزوم  انتقال سرورهای تلگرام به خاک ایران مطابق با قوانین جهانی را پررنگتر می‌سازد .

 

هادیان‌فر ادامه داد:

در  اولین خواسته ایران از شرکت تلگرام تاکید شده است که با توجه به حجم زیاد  کاربران ایرانی این شرکت ، تلگرام می‌بایست اطلاعات کاربران ایرانی را کاملا محفوظ نگه دارد . علاوه بر این با توجه به اینکه بیشترین کاربران شبکه تلگرام در ایران هستند ، طبق قوانین جهانی این شرکت  باید اقدام به انتقال سرورهای خود به داخل خاک ایران کنند . البته مدیر شرکت تلگرام عنوان می‌کند که به واسطه تحریم ایران قادر به انتقال سرورهای خود به داخل خاک کشورمان نیست و این در حالیست که علیرغم این تحریم‌ها، شرکت تلگرام از فضای سایبری ایران برای فعالیت در کشورمان استفاده می‌کند . در حال حاضر وزارت ارتباطات و پلیس اینترپل در حال پیگیری درخواست‌ های ایران از کمپانی تلگرام هستند و این کمپانی در صورت تمایل برای ادامه فعالیت در ایران ملزم است تا سرورهای خود را به خاک ایران منتقل کند .

وی در پایان تاکید کرد :

البته پلیس فتا در حال حاضر نیز دست بسته نبوده  و با مجرمین فعال در نرم‌افزارهای موبایلی از جمله تلگرام ، وایبر و … برخوردهای لازم  را انجام می‌ دهد و نمونه‌ هایی از این پیش از این به اطلاع عموم رسیده است .

 

نرم افزار مدیریت بهینه تلگرام با نام “تلگرام یار ” منتشر شد. 

پاسخ دهید