زبان های برنامه نویسی که امسال شما را قدرتمند میکند

زبان های برنامه نویسی که امسال شما را قدرتمند میکندReviewed by بردیا on Sep 25Rating: 5.0زبان های برنامه نویسی که امسال شما را قدرتمند میکندهمیشه یکی از بزرگترین مسائل در دنیای برنامه نویسی انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای کار یا ایده مورد نظر می باشد.

بیشتر کاربران رایانه ای شاید حتی ۱ بار هم که شده به این فکر کرده اند که کاش می توانسته اند که خودشان برنامه مورد نیاز خودشون رو بتونند بنویسند.این امر منجر به این شد تا عده شروع به قدم برداشتن در این مسیر خطیر بردارند.اما همیشه یکی از بزرگترین مسائل در دنیای برنامه نویسی انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای کار یا ایده مورد نظر می باشد.

languge
برنامه نویسی یکی از جذاب ترین شاخه کامپیوتر است،که بیشتر کاربران نیمه حرفه ای تا حرفه ای کامپیوتر جذب این را خواهند شد و بسته به همت و جذابیت برنامه نویسی در این مسیر باقی خواهند موند.ولی بحث مهم انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای ادامه راه می باشد.
با توجه به ازدیاد زبان های برنامه نویسی انتخاب یک زبان مهم بسیار حائز اهمیت می باشد. پاسخ به این چالش را می توان بر اساس موقعیت فعلی و آنچه دنیای تکنولوژی در حال حاضر یعنی در سال ۹۴ یا ۲۰۱۵ میلادی به آن نیاز دارد، ارائه کرد.
ما قصد داریم چند زبان برنامه نویسی نوین را برای شما معرفی میکنیم که حتی شاید برای یک برنامه نویسی با تجربه و حرفه ای بتواند یک شروع تازه باشد.

۱- زبان هایی جهت برنامه نویسی موبایل Java، Swift و C#

java_swift
در عصر امروزی زبان برنامه نویسی جاوا از مهمترین و پرکاربردترین زبان برای برنامه نویسی سیستم عامل های همراه به حساب می آید.و مهمتر اینکه برنامه های اندروید به عنوان پر مخاطب ترین پلتفرم موبایل با این زبان توسعه داده می شود. نکته فابل تامل این که زبان برنامه نویسی جاوا کنترل چندانی بر ارتباط مستقیم با سخت افزار ندارد ولی برای ورود موفق به بازار برنامه نویسی یک قدم مهم حساب می باشد.
بعد از جاوا می توان زبان برنامه نویسی جوان به نام Swift را مطرح کرد. زبانی که شرکت اپل و بر مبنای مفاهیم متفاوت وام رگفته از زبان های برنامه نویسی مانند Objective-C، Ruby و Python طراحی شده است. اگر دوست دارید اپلیکیشن و نرم افزار برای iOS و OS X برنامه نویسی کنید،حتما به این زبان نیاز خواهید داشت.
قابل توجه است که این زبان به راحتی Java نیست اما Syntax آن قابل درک است و تفاوت زیادی با C/C++ و پایتون دارد.
در بینابین رقابت این دو غول طراحی اپلیکیشن موبایل نمی توان از غول بی رغیب مایکروسافت یعنی .net غافل شد. با اینکه این زبان برای برنامه نویسی ابزار های موبایل طراحی نشده است، اما ابزارهای قوی مایکروسافت برای برنامه نویسی اپلیکیشن های تحت ویندوز و ویندوز فون در Visual Studio برنامه نویسی و استفاده از این ابزار ها را ساده کرده است. مخصوصا که یادگیری ,C# VB یا F# شما را به یک برنامه نویسی قوی سیستمی تبدیل خواهد کرد.
۲- اگر به دنبال یادگیری سریع و آسان هستید Python

pyton
در حال حاظر یکی از زبان های برنامه نویسی پرکاربرد و کاربردی و مورد توجه در حال حاظر پایتون می باشد. این زبان با قدرت تمام در برار همه زبان های اسکریپتی قدرت نمایی م کند تا جایی که مایکروسافت در حال حاظر جایی خاص برای این زبان باز کرده است.
ابزار های تحت وب زیادی با این زبان تاکنون طراحی شده اند و موتور های بازی سازی زیادی مانند Sims 4 با این زبان طراحی شدهاند .چونکه این زبان قدرت مند قادر است حرکت فوق العاده سریع در میان حجم عظیمی از داده ها است. این زبان شامل دستوراتی قابل فهم هستند ه هر فرد می تواند با اندکی زمان آنها را فرا بگیرد. در تنیجه که اگر به دنبال یادگیری سریع یک زبان برنامه نویسی پر سود هستید ،زبان پایتون برای شما یک شگفتی خواهد بود.
۳- اگر دوست دارید در دنیای برنامه نویسی شگفتی ساز باشد C++

c++
به نظر شما احتمالا صحبت از زبان برنامه نویسی که حتی قبل از اختراع مودم های Dial Up به وجود آمده در سال ۲۰۱۵ کمی مسخره باشد اما بدانید که C++ هنوز نیز یکی از قدرتمند ترین و پرکاربرد ترین زبان های برنامه نویسی است.
برنامه نویسی با این زبان قطعا زمانبر خواهد بود و بیشتر افراد از آن فراری هستند.اما نتایج برنانه نویسی با این زبان شگفتی ساز خواهد بود. اولا که همه کد هایی که با زبان C++ نوشته می شود، بسیار سریع تر از زبانهایی همچون C# یا جاوا و پایتون اجرا خواهد شد ،دوما هیچ نیازی به نوشتن تمامی پروژه به این زبان نیست بلکه شما میتوانید کد ها و ماژول های خود در بین بسیاری از پروژه های فعلی و آیند به اشتراک بگذارید.
از طرفی اشراف این زبان برنامه نویسی به سخت افزار و توابع API توسعه دهنده را قادر به خلق شگفتی میکند و کار با داده ها و ورودی ها و خروجی های نرم افزار شاید در هیچ زبانی به اندازه C++ قدرتمند نیست.
۴- برنامه نویسی شرکتی با زبان R

R
این زبان برنامه نویسی که با حرف ا R خود را معرفی کرده است،مخصوص برنامه نویسانی طراحی شده که نیاز به تولید نرم افزارهایی برای داده کاوی در حجم عظیمی از داده ها و نمونه های آماری را دارند. این زبان برنامه نویسی حدود ۲۲ سال پیش طراحی شده ولی تا به امروز همچنان در حال توسعه می باشد.
زبان R با ساختار منطقی خاص خود برای داده کاوی ، جستجو و همچنین تحلیل پایگاه های داده عظیم مناسب می باشد و برنامه نویسان از این زبان برای طراحی ساختارهای تصمیم گیری و مدیریت منابع شرکت ها استفاده میکنند.

 

آموزش برنامه نویسی ،آموزش برنامه نویسی اندروید و برنامه نویسی آسان به زودی در این سایت

 

پاسخ دهید