زبان برنامه نویسی جدید گوگل طوفانی عظیم

زبان برنامه نویسی جدید گوگل طوفانی عظیمReviewed by بردیا on Oct 10Rating: 5.0زبان برنامه نویسی جدید گوگل طوفانی عظیمزبان برنامه نویسی جاوا در میان مهندسان نرم افزار سرتاسر دنتیا محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی محسوب می‌شود. دریک دید کلی می توان گفت که بیشتر شرکت‌های فناوری اطلاعات از این زبان برای توسعه سیستم های خود استفاده می‌کنند و حتی برای توسعه بخش‌های مختلف اندروید گوگل هم این پلتفرم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زبان برنامه نویسی جاوا در میان  مهندسان نرم افزار سرتاسر دنیا محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی محسوب می‌شود. دریک دید  کلی می توان گفت که بیشتر شرکت‌های فناوری  اطلاعات از این زبان برای توسعه سیستم های خود  استفاده می‌کنند و حتی برای توسعه بخش‌های مختلف اندروید گوگل هم این پلتفرم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس یک گزارش معتبر اندرویدهدلاینز،‌ جاوا با وجود همه  محبوبیت ،مقبولیت و کاربرد خود حفره‌های امنیتی بسیاری دارد و گوگل با ارائه یک  زبان برنامه‌نویسی مجزا تلاش کرده است که این حفره‌ها  امنیتی را از بین ببرد
شرکت گوگل که از سال  میلادی ۲۰۰۹ کاملا به صورت مخفیانه بروی یک  زبان برنامه‌نویسی کار می کند، که هم‌اکنون این زبان را با نام Go در به  مهندسان نرم‌افزار ارائه  داده است و پیش‌بینی می‌شود این زبان در  طی چند سال آتی به محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین زبان برنامه‌نویسی جهان مبدل  شود.
” بوبرل”مدیر تولید این پلتفرم خبر داد که بر اساسهدف گذاری های  گوگل، Go در طی چند سال آینده جاوا را هم خواهد گرفت  و به  کی از کاربردی‌تری زبان برنامه‌نویسی جهان تبدیل می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت که فراگیری  این زبان برنامه‌نویسی نسبت به جاوا بسیار آسان‌تر و لذت بخش تر خواهد بود، حفره‌های کمتری دارد و قابلیت‌های بیشتری را در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد.
بوبرل در این خصوص شرح داد: “توسعه این پلتفرم کامل شده و مهندسان  می‌توانند از آن استفاده کنند.این زبان برنامه نویسی ،سهولت را با قابلیت‌های کاربردی آمیخته ،یک مهندس نرم‌افزار که فقط  به زبان‌های برنامه‌نویسی آشنایی دارد  در کمتر از ۲ ساعت می‌تواند نحوه استفاده از این زبان  را فرابگیرد”.

ولی باید یادمان باشد که برنامه نویسی یک هنر است ،و تنها یادگیری ابزار نمی تواند به برنامه نویس بودن یک نفر کمک کند ،قابل ذکر است که به گفته برخی از کارشناسان زبان برنامه نویسی جاوا هم اکنون از محبوبیت خوبی برخوردار است و شاید Go  رغیبی جدی برای این زبان تا چند سال دیگر تلقی نشود.

 

آموزش برنامه نویسی ،برنامه نویسی اندروید و آموزش برنامه نویسی آسان بزودی در همین سایت

دانلود اپلیکیشن کاربردی مدیریت بهینه تلگرام “تلگرام یار”

۲ نظر

  1. همیشه برام جالب بوده که شرکتی با اسم و آوازه گوگل به دنبال ایجاد زبان های برنامه نویسی جدید هست و اینکه داره تلاش میکنه ساختارهای نرم افزاری فعلی رو دگرگون کنه و همیشه هم تا اندازه زیادی موفق بوده

پاسخ دهید