درباره AngularJS چه می دانید؟

درباره AngularJS چه می دانید؟Reviewed by آریانا on Dec 27Rating: 5.0درباره AngularJS چه می دانید؟AngularJS چیست؟ تاریخچه آن چیست؟چه ویژگی هایی دارد؟ نواقص و مزیت های آن کدامند؟ چرا باید AngularJS را بیاموزیم؟

AngularJS  چیست؟

HTML  همچنان بزرگترین منتشرکننده ی اسناد استاتیک محسوب می شود، اما هنگامی که ما می خواهیم از آن برای انتشار نماهای پویا در برنامه های کاربردی وب استفاده کنیم، ضعیف عمل می کند.  AngularJS به شما اجازه می دهد که لغات HTML را  برای برنامه تان گسترش بدهید و در نتیجه یک محیط فوق العاده رسا، خوانا و سریع برای توسعه خواهید داشت.

دیگر اسکریپت هایی که در کنار HTML کاستی ها و نقص های آن را بهبود می بخشند مثل CSS ، جاوا اسکریپت و .. هیچکدام مشکل ریشه ای HTML که نمایش پویا (dynamic views) می باشد را حل نمی کنند.  در واقع  AngularJS برای اضافه کردن امکاناتی به HTML  به وجود آمده تا آن را از یک زبان نشان‌گذاری ساده خارج کند و ابزارهای لازم برای تولید یک نرم‌افزار داده محور را به ساده‌ترین شکل ممکن فراهم نماید.

AngularJS یک فریم ورک جاوا اسکریپت MVC که توسط گوگل منتشر شده و به شما اجازه می دهد که آن را سازمان دهی کنید، به راحتی قابل آزموندن است و بسیار انعطاف پذیر است. به شما کمک خواهد کرد که front-end اپلیکیشن هایتان را بازسازی نمایید.

AngularJS در اپلیکیشن های تک صفحه ای  (Single Page Application (SPA استفاده می شود و با افزودن ویژگی هایی HTML DOM را گسترش می دهد و برای کاربر بسیار منعطف تر و قابل استفاده تر می باشد.

ویژگی اصلی AngularJS، ایجاد ارتباط پویا میان داده‌های ورودی و خروجی است. به این معنی که به سادگی می‌توانید اطلاعات دریافت شده از کاربر را به صورت خودکار جمع‌آوری کنید، پردازش کنید، در محل‌های دلخواه نمایش دهید یا به سرور بفرستید. با استفاده از AngularJS می‌توان در یک صفحه‌ی وب، چندین Application مجزا از هم ایجاد کرد که هر یک به پایگاه داده‌ای مجزا متصل می‌شوند و اطلاعات را ارسال و دریافت می‌کنند.

توسعه پذیری AngularJS

AngularJS یک مجموعه ابزار برای ساخت framework است و مناسبترین ابزار برای توسعه نرم افزار محسوب می شود. AngularJS کاملا قابل توسعه است و به خوبی با کتابخانه های دیگر کار می کند. هر ویژگی آن می تواند با توجه به جریان کار توسعه شما و ویژگی هایی که به آن نیاز دارید، اصلاح یا جایگزین شود.

چرا باید از AngularJS استفاده کنیم؟

اگر شما هنوز AngularJS را نیازموده اید، بهتر است که این فرصت را از دست ندهید.  AngularJS یک چارچوب شامل یک مجموعه ابزار قوی است.

تاریخچه ای  از AngularJS

AngularJS نسخه ۱٫۰ در سال ۲۰۱۲ منتشر شد.

Miško Hevery، یک کارمند گوگل که در سال ۲۰۰۹ شروع به کار با  AngularJS کرد. AngularJS یک ایده بسیار خوب بود که در حال حاضر توسط گوگل رسما پشتیبانی می شود و آخرین نسخه ای که از آن منتشر شده ۱٫۴٫۳ می باشد.

یک مثال از نمونه کد AngularJS

ویژگی ها و امکانات AngularJS

AngularJS یک جاوا اسکریپت قدرتمند مبتنی بر توسعه فریم ورک هاست که نرم افزارهای قدرتمند اینترنتی RICH Internet Application(RIA) تولید می کند.

AngularJS گزینه هایی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد که برنامه سمت سرور را با استفاده از جاوا اسکریپت در یک clean MVC  بنویسند .

برنامه های نوشته شده در AngularJS با cross-browser ها سازگار هستند. AngularJS کدهای جاوا اسکریپت را به  طور خودکار متناسب با هر مرورگر پشتیبانی می کند.

AngularJS یک اپن سورس کاملا رایگان و تا به حال توسط هزاران توسعه دهنده در سرتاسر جهان استفاده شده است.

به طور کلی، AngularJS یک فریم ورک برای ساخت برنامه های تحت وب با کارایی بالا و در مقیاس بزرگ است و این  در حالی است که استفاده از آن آسان است.

مزیت Angular نسبت به سایر فریم ورک های جاوا اسکریپت رقیب چیست؟

فریم ورک Angular دارای ویژگی های هوشمندانه ای مانند data binding دو طرفه، توانایی ایجاد تگ/ ویژگی/ کامنت های HTML دلخواه که کارایی را کپسوله می کنند و دستورهای تو کار که کارایی HTMLL نرمال را توسعه می دهد، می باشد. فریم ورک جاوا اسکریپت Angular بسیار چند بعدی و همه گیر می باشد. می توان از آن در پروژه اپلیکیشن های تک  صفحه ای بزرگ یا در المان های بسیار کوچک نیز استفاده کرد. نیاز به تنظیمات زیادی برای شروع استفاده از دستور های آماده ی AngularJS نیست.

نواقص فریم ورک Angular چیست؟

بزرگترین نقص فریم ورک Angular این است که راه های بسیاری برای انجام یک کار وجود دارد. وقتی که شما از Angular  برای پروژه های نسبتا بزرگ استفاده کنید می کنید، یافتن بهترین راه برای انجام کارها بسیار دشوار خواهد بود. همچنین باید بسیار مراقب باشید که اگر از رویداد ها و المان های DOM به روشی غیر Angular استفاده می کنید، آنها را پاکسازی کنید تا دچار memory leakk (نشت حافظه) نشوید.

یک نمونه از اپلیکیشن هایی که توسط فریم ورک  Angular JS ایجاد شده اند، YouTube برای PS3 می باشد. مثال های بیشتر را می توانید در وب سایت https://builtwith.angularjs.org بیابید.

قبل از شروع چه چیزهایی بدانید؟

قبل از شروع کار با شما باید اطلاعات اولیه راجع به HTML ، CSS و JavaScript داشته باشید.

شروع آموزش AngularJS در وب سایت آموزشی لرن اس تی یو

خبر خوش اینکه ما قصد داریم تا در گروه آموزشی لرن اس تی یو از این پس آموزش  اصول اولیه AngularJS و مفاهیم برنامه نویسی آن را به صورت مرحله به مرحله و آسان در اختیار شما عزیزان بگذاریم. ما از شما یک حرفه ای  و یک متخصص AngularJS  می سازیم. پس از این پس با ما همراه باشید.

 

پاسخ دهید