حمله به زیرساخت های‌ اینترنت آمریکا

حمله به زیرساخت های‌ اینترنت آمریکاReviewed by بردیا on Aug 31Rating: 4.5حمله به زیرساخت های‌ اینترنت آمریکاحمله به زیرساخت های‌ اینترنت آمریکا

مشکلات کشور آمریکا با حملات اینترنتی تنها به سطح نرم‌افزاری برنمی‌گردد زیرا سازمان FBI به دنبال افرادی است که به زیرساخت‌های فیزیکی این کشور حمله کرده‌اند.

پس از حملات فراوان سایبری به ساختار اینترنت و ساختار مدیریتی ، این کشور با خطری جدی در زمینه اینترنت روبرو شده است که موجب بر هم خوردن ساختار خدمات رسانی به مصرف‌کنندگان اینترنت شده است.

این حملات به صورتی انجام می‌شوند که در طی آنها کابل‌های مرجع اینترنت و زیرساخت‌های فیزیکی اصلی شبکه مورد هدف قرار می‌گیرند و با ایجاد آسیب به زیرساخت‌ها، شبکه اینترنت با مشکلات بسیار جدی روبرو خواهد شد.

 

45

 

آخرین مورد از این حملات شامل اسیب‌های بسیار جدی به زیرساخت‌های کابل‌های فیبرنوری در سواحل آمریکا بوده است.

به این ترتیب سازمان FBI برای رفع این مشکل تعدادی از ماموران ویژه خود را برای یافتن سرنخ‌هایی مبنی بر هویت مهاجمان به کار گمارده است.
هنوز به انگیزه مهاجمان پی نبرده اند زیرا کابل‌های اینترنت معمولا دارای ساختار بسیار مستحکمی در هسته خود هستند که بریدن آنها بسیار دشوار است و در بسیاری از کشورها، سارقان فلزات به سراغ این کابل‌ها می‌روند ولی در این مورد، هیچ کابلی به سرقت نرفته و تنها شاهد بریدگی‌های متعدد در کابل‌های این منطقه هستند.

پاسخ دهید