تلگرام جاسوس یا مخرب؟

تلگرام جاسوس یا مخرب؟Reviewed by بردیا on Aug 14Rating: 5.0تلگرام جاسوس یا مخرب؟بررسی می کنیم که آیا تلگرام جاسوس است؟

تلگرام جاسوس یا مخرب؟

مقدمه

در دنیای ما همیشه رویارویی با تکنولوژی و نگاه کردن به آن به عنوان یک رقیب در آینده نه چندان دور برای انسان ها همیشه از زمان رمان های قدیمی که این تکنولوژی ها را در حد داستان مطرح کرده اند وجود داشته و تاکنون که این تکنولوژی ها پا به عرصه وجود گذاشته اند نیز ادامه دارد.

هوش مصنوعی

از تقریبا ۵۰ سال پیش قرار است روزی برسد که در یک اتاق، یک کامپیوتر و در یک اتاق دیگر نیز یک انسان باشد و این دو با هم گفتگو کنند و انسان متوجه این که در حال مکالمه با یک کامپیوتر است نشود.حتی تا چند سال پیش هم این یک رویا بود اما اکنون این تست به واقعیت خیلی نزدیک شده است.

پیشرفت چشمگیر فناوری اطلاعات باعث شد تا امروز شاهد آن باشیم که شب روز خود را در شبکه اجتماعی سر کنیم با این خیال که کاربرانی که ما با آنها در ارتباط هستیم انسان و واقعی هستند ولی …

مدتی هست که شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر ربات های تلگرام به گوش می رسد،از شایعاتی مثل جاسوس بودن این ربات ها و ….

با بررسی سازکار این ربات ها نه می توان قطع به یقین بر این بحث صحه گذاشت و نه می توان آن را رد کرد.

ربات  تلگرام چیست؟

در یک  شکل ساده می توان گفت که ربات تلگرام یک حساب ها کاربری ساده است که با استفاده از الگوریتم های هوشمند وبه صورت خودکار عمل می کند و با شما به گفتگو و ارائه نظر می پردازند. ربات ها قادر هستند کار هایی  از جمله آموزش، پخش موسیقی، جستجو، برقراری ارتباط و حتی ارسال دستور را انجام دهند.

خب فکر کنم به این دید رسیده باشید که ممکن شما در طول روز با چند ربات در تلگرام چت کرده باشید ولی متوجه آن نشده اید.

ربات ها در یک دید کلی به کمک تکنولوژی ارتباطات  آمده اند اما باید در نظر داشت که  این ربات ها راه های سو استفاده زیادی برای سوداگران باز کرده اند.تلگرام این قابلیت را در اختیاز کاربران نیز قرار داده است تا بتوانند ربات های مخصوص خود را بسازند و این بیش از پیش خطراتی مانند:

دزدی اطلاعات

جعل هویت

سو استفاده های اطلاعاتی

نفوذ

وابستگی عاطفی مجازی

….

را قوت می دهد.تا به امروز در فضای مجازی نگران کاربرانی انسانی با تغییر هویت بوده ایم امروز باید نگران ربات هایی با هویت های چندگانه باشیم که ممکن است قصد خرابکاری داشته باشند.

فرض کنید ربات هایی که پاسخ روابط ج ن س ی را بدهند و رباط هایی که خاص برای روابط س ک س مجازی به طور خاص طراحی شده اند و در حال جولان در تلگرام با هویت های جنسی مختلف می باشند . چه به روز ما خواهد آمد دراستفاده نادرست و سو استفاده از این تکنولوژی در شبکه های اجتماعی .

لطفا مراقب فرزندانمان در شبکه های اجتماعی باشیم ،چون بیشترین استفاده کنندگان از این شبکه ها در سنین رشد و و بلوغ می باشند.

بنیان خانواده از مهمترین ارکان فرهنگ غنی ما می باشد، مراقب آن باشیم.

لطفا با نظرات خود ما را حمایت کنید.

پاسخ دهید