بدافزار جدید در اندروید

بدافزار جدید در اندرویدReviewed by جواد on Oct 16Rating: 5.0بدافزار جدید در اندرویدبدافزار جدید در اندروید

توسعه دهندگان اندرویدی Cheetah Mobile که به خاطر ساخت و توسعه اپلیکیشن های موفقی نظیر CM Launcher ،CM Security ،Clean Master و Battery Doctor شهرت دارند، اخیرا گزارش داده اند بد افزاری جدید تلفن های همراه اندرویدی را تهدید می کند.

این بد افزار موفق شده تا درون اپ های موجود در پلی استور نفوذ کرده و پس از نصب، همزمان وارد تلفن همراه و دستگاه اندرویدی شخص شود. Ghost Push نام این تروجان است که خود را درون فولدرهای پیچ در پیچ تلفن پنهان کرده و تا زمانی که ابزار مورد نظر از دستگاه پاک نشود، این بد افزار هم درون تلفن باقی می ماند.

به هر حال، Ghost Push چه ضرری برای کاربران دارد؟ بد افزار مذکور در اپ استورهای مختلف از جمله پلی استور گوگل رخنه کرده و تاکنون ۹۰۰ هزار دستگاه اندرویدی در ۱۱۶ کشور دنیا به آن مبتلا شده اند. نسخه ری پکیج شده چندین ماشین حساب، تاکینگ تام ۳ و بسیاری دیگر از اپلیکیشن ها در حال حاضر حاوی ویروس است.

خوش بختانه اپ هایی که تاکنون شناسایی شده اند از اپ استورها در حال حذف شدن هستند و هم اکنون که این خبر را می خوانید نیز فرآیند در حال پیگیری است. Ghost Push پس از ورود به تلفن همراه، شروع به دانلود تبلیغات و اپلیکیشن های ناسالم دیگر می کند. هکرها از این طریق روزانه ۴ میلیون دلار درآمد کسب می کنند.

Cheetah Mobile ادعا می کند ابزاری توسعه داده ک می تواند Ghost Push را از دستگاه شما ریشه کن کند که نام آن را Ghost Push Trojan Killer گذاشته است.

 

011 012 013 014

 

دانلود اپلیکیشن کاربردی مدیریت بهینه تلگرام “تلگرام یار”

پاسخ دهید