اینترنت خود را امن کنید

امنیت اینترنت وایرلس
اینترنت خود را امن کنیدReviewed by بردیا on Dec 5Rating: 5.0اینترنت خود را امن کنیددر زندگی های امروزی کمتر کسی پیدا می شود که از اینترنت استفاده نکند در حالی که روز به روز به تعداد افرادی که از این فناوری استفاده می کنند افزوده می شود. حتما شما هم در خانه خود برای اتصال به اینترنت از وای فای استفاده می کنید و همیشه دلشوره این را دارید که وای فای شما هک نشود اینجانب ترفندی را برای شما آماده کرده ام تا به شما آموزش بدهم فقط خود شما بتوانید از وای فای استفاده کنید و دسترسی به وای فای خود را محدود کنید و فقط افرادی خاص بتوانند از اینترنت شما استفاده کنند. در این آموزش حتی کسانی که وای فای شما را هک می کنند نمی توانند از اینترنت شما استفاده کنند. پس بهتر است مرحله به مرحله همراه ما باشید و امنیت وای فای خود را چند صد برابر کنید
در زندگی های امروزی کمتر کسی پیدا می شود که از اینترنت استفاده نکند در حالی که روز به روز به تعداد افرادی که از این فناوری استفاده می کنند افزوده می شود. حتما شما هم در خانه خود برای اتصال به اینترنت از وای فای استفاده می کنید و همیشه دلشوره این را دارید که وای فای شما هک نشود اینجانب ترفندی را برای شما آماده کرده ام تا به شما آموزش بدهم فقط خود شما بتوانید از وای فای استفاده کنید و دسترسی به وای فای خود را محدود کنید و فقط افرادی خاص بتوانند از اینترنت شما استفاده کنند. در این آموزش حتی کسانی که وای فای شما را هک می کنند نمی توانند از اینترنت شما استفاده کنند. پس بهتر است مرحله به مرحله همراه ما باشید و امنیت وای فای خود را چند صد برابر کنید.

مرحله اول : ابتدا مرورگر خود را اجرا و وارد مدیریت دستگاه مودم خود شوید. (برای این کار آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ را در قسمت آدرس مرورگر خود وارد کنید و سپس یوزر نیم و پسورد مودم خود را وارد کنید که در اکثر مودم ها یوزر نیم و پسورد هر دو کلمه admin میباشد)
مرحله دوم :
پس از ورود به بخش تنظیمات روتر سربرگ status را انتخاب نماید و در لیست wireless بر روی گزینه refresh کلیک کنید تا تمامی دستگاه های که به دستگاه مودم شما متصل هستند نمایان شود. (تلفن همراه، لب تاپ و سایر دستگاه ها) پس از مشاهده MAC ای پی دستگاه های خود آنها را کپی کنید.
امنیت اینترنت
امنیت اینترنت

مرحله ۳:
هنگامی که مک آی پی تلفن همراه و لب تاپ خود را کپی کردید از منو تنظیمات روتر، سربرگ interface setup را انتخاب کنید و به منوی wireless بروید.

مرحله دوم از مک فیلترینگ
مرحله دوم از مک فیلترینگ

مرحله ۴ : در منوی wireless به دنبال بخش wireless MACAddress filter بگردید و تیک گزینه deactivated را بزنید.

مرحله سوم از مک فیلترینگ
مرحله سوم از مک فیلترینگ
مرحله۵: در این بخش شما می توانید ۸ دستگاه برای استفاده از وای فای مجاز کنید و پس از وارد کردن MAC ای پی های مورد نظر تیک گزینه Active را زده و در قسمت action گزینه ی allow association را انتخواب کنید آخر تنظیمات انجام شده را SAVE کنید تا تمامی عملیات اعمال شود.
با این کار فقط دستگاه هایی که شما مک ادرس انها را وارد کنید اجازه دسترسی دارند و هیچکس دیگر نمیتواند حتی با داشتن رمز به مودم وای فای شما وصل شود
جمع آوری مطلب :محمدرضا بغدادی

پاسخ دهید