اندکی در باره اپل واچ (قسمت دوم)

اندکی در باره اپل واچ (قسمت دوم)Reviewed by آریانا on Jul 16Rating: 5.0اندکی در باره اپل واچ (قسمت دوم)یک تحلیل گر یک هفته از این گجت برای آزمایش استاده کرده و می گوید: کلا ساعت روی دستم بسته شده بود و تمام کارهایم را با این ساعت انجام می دادم. این ساعت ضربان قلب و تعداد گام هایم را مشخص کرد .

قسمت دوم بررسی اپل واچ

یک تحلیل گر یک هفته از این گجت برای آزمایش استاده کرده و می گوید: کلا ساعت روی دستم بسته شده بود و تمام کارهایم را با این ساعت انجام می دادم. این ساعت ضربان قلب و تعداد گام هایم  را مشخص کرد .

اگر تا به حال  از ساعت هوشمند استفاده نکرده اید.باید گفت  این گجت شما را به دنیا جدیدی از گوشی همراه‌تان آشنا می کند؛ مانند یک آی‌پاد عمل می کند و وضعیت سلامت شما را بر اساس فعالیت‌ها پیگیری می کند و می‌تواند جایگزینی خوبی برای کیف پولتان باشد. باید گفت این قابلیت ها در حال حاظر در ایران کاربردی ندارد .

کارهایی که اپل واچ می تواند از پس آن برآید.

مانند اکثر ساعات هوشمند، این محصول نیز نیز یک محصول مستقل نیست و از آن می توان به‌عنوان یک لوازم جانبی یاد کرد. گجت های هوشمند دیگرمانند Android Wear،Samsung Gear، Pebble و … به همین روش کار می‌کنند؛ اما درخصوص این گجت باید بدانید که اپل واچ  تنها با گوشی‌های آی‌فون ۵ و نسخه های بعدیی آیفون سازگار است. اپل واچ مانند یک  آی‌پاد قادر به پخش انواع فرمت موسیقی است. و هچنین می تواند  امور مربوط به سلامت و تشخیص و اندازه‌گیری ضربان قلب را پیگیری کند; دستگاهی ارتباطی می باشد که توانایی ارسال و دریافت پیغام، تماس و ضبط صدا را دارد .اپل واچ قادر است به کمک سیستم Apple Pay به انجام تراکنش‌های مالی شما  پاسخ دهد.

به نظر می‌رسد هدف از ساخت این گجت، ترکیب کردن قابلیت‌های همه ساعت‌های هوشمند است .باید توجه داشت که اعلان‌ها، کنترل‌های صوتی و خصوصیت کشیدن انگشت برای اطلاع از جزئیات که در این گجت شاهدآن هستیاز سیستم‌عامل

Android Wear گوگل الهام گرفته شده است. تمرکز بر اپلیکیشن‌ها و قابلیت‌های درون‌سازی شده مانند تماس صوتی نیز شباهت بسیاری به آنچه که از ساعت‌های مبتنی بر تایزن سری Gear سامسونگ دیده‌ایم، دارند. تمام این پلت‌فرم‌ها تلاش کرده‌اند به نحوی این قابلیت‌ها را پیاده‌سازی کنند و اکنون اپل نیز به شیوه‌ خود این قابلیت‌ها را ارائه کرده است.

اپل واچ از یک صفحه‌ کوچک، درخشان و رنگی لمسی برخوردار است که یک پیچ چرخشی و دکمه نیز در کنار بدنه‌ آن قرار گرفته است. کاربر برای تعامل با ساعت قادر است صفحه‌ لمسی را به کار گرفته یا از دستورات صوتی استفاده کند. اپل واچ از یک پردازنده‌ جدید به نام S1 برای انجام فرامین کمک می‌گیرد. این ساعت به حسگرهای شتاب‌سنج و ژیروسکوپ مجهز شده و قادر است داده‌های GPS و WI-FI را از آی‌فون دریافت کند. برای رفتن به صفحه‌ خانگی ساعت باید پیچ کنار بدنه را فشار دهید. این ساعت قابلیت دیکته‌ متن را داشته و زمان همگام‌شده با سرور را با دقت بالای منفی یا مثبت ۵۰ میلی‌ثانیه نمایش می‌دهد. این دستگاه همچنین از یک پردازنده‌ لمسی Taptic نیز برخوردار است که هنگام دریافت اعلان‌ها، هشدارها و سایر پیغام‌ها به ارائه‌ بازخورد لرزشی می‌پردازد.

مانند آی‌فون ۶، این گجت نیز نیز به NFC مجهز است که به این دستگاه کمک می‌کند پرداخت‌های Apple Pay را انجام دهدو یا به‌عنوان کلید هوشمند برای قفل‌های خاص در هتل‌ها کار کند. این دستگاه با استفاده از ترکیبی هوشمندانه‌  شارژ القایی و مغناطیسی نیروی خود را بدست می اورد.اما مانند دیگر دستکگاه های باطری دار بیش از یک رو نمی شود به بااطری این گجت اعتماد داشت.

پاسخ دهید