اندکی درباره اپل واچ قسمت آخر

اندکی درباره اپل واچ قسمت آخرReviewed by آریانا on Jul 16Rating: 5.0اندکی درباره اپل واچ قسمت آخرتناسب اندام و سلامت از قسمت های اصلی اپل واچ می باشند.

قسمت سوم اپل واچ

تناسب اندام و اپل واچ

تناسب اندام و سلامت از قسمت های اصلی اپل واچ می باشند. برنامه نویسان زیادی تا کنون تلاش کرده اند تا اپ‌های مخصوصی برای اپل واچ در این زمینه طراحی کنند. با این وجود اپل، دو اپلیکیشن اختصاصی برای کنترل سلامتی و تناسب اندام کاربران این ساعت ساخته است. یک نمونه از این اپلیکیشن‌ها به ثبت و اندازه‌گیری فعالیت‌های روزمره به کمک سه معیار جداگانه یعنی مقدار کالری سوزانده شده‌ تخمینی، میزان ورزش صورت گرفته و زمان صرف شده در حالت ایستاده می‌پردازد. اپلیکیشن دوم نیز به ثبت مسائل مربوط به تمرینات ورزشی می پردازد. داده‌هایی که توسط ساعت در این قسمت ثبت می شوند، سرانجام توسط اپلیکیشن مخصوصی که روی آی‌فون نصب خواهد شد، همگام‌سازی می شود.

در قسمت پشتی بدنه اپل واچ ۴ لنز یاقوت کبود قرار گرفته که به‌وسیله‌ ترکیبی از فناوری فروسرخ و LED به اندازه‌گیری وضعیت ضربان قلب کاربر می‌پردازد.

اپل وعده داده این فناوری نتایج دقیق‌تری در مقایسه با نمونه‌های اپتیکال که در سایر ساعت‌های هوشمند قرار گرفته ارائه خواهد کرد. سیستم سنجش ضربان قلب اپل تنها در زمان تمرینات ورزشی فعال شده که این موضوع با نحوه‌ عملکرد دستبندها و ساعت‌هایی نظیر مایکروسافت بند، فیبیت (Fibit) یا دیگر نمونه‌های مشابه در تضاد می باشد. اندازه‌گیری فعالیت‌های غیرورزشی روزانه از طریق داده‌گیری از GPS موجود روی آی‌فون و استفاده از داده‌های حسگر شتاب‌سنج انجام می‌شود.

سیستمی که مدت زمان صرف شده در حالت ایستاده را اندازه گیری می کند، کاربر را تشویق می‌کند در ازای هر یک ساعت نشستن، یک دقیقه را بایستد که نمونه‌ آن را در FuelBand نایکی دیده بودیم.

تفاوت اپل‌واچ با سایر محصولات مشابه

اپل‌واچ از فناوری های جدیدتری بهره می‌برد که ساعت‌های هوشمند دیگر تا به این لحظه موفق به استفاده از آن نشده‌اند. اپل واچ به لطف Apple Pay اولین ساعت هوشمند مطرح در بازار است که به سیستم پرداخت موبایل مجهز شده است.

این سیستم با استفاده از NFC فعال می شود که به وسیله آن شخص می تواند به هنگام خرید از فروشگاه‌ها، با عبور دادن مچ خود از مقابل پایانه‌ مخصوص، تراکنش خرید را انجام بدهد و یا به خرید آنلاین اقدام نماید. همچنین می تواند قفل‌های هوشمند در برخی هتل‌ها و اماکن خاص را نیز باز نماید.

اپل‌واچ دارای بازخورد لرزشی می باشد اما مورد خاص آن این است که توانایی حس و تشخیص فشار نمایشگر دارد. اگر صفحه را با نیروی بیشتری فشار دهید عملیات متفاوتی را انجام می دهد. این فناوری می‌تواند به معنی کلیدهای اعلان پیشرفته‌تر، یا کنترل ساده‌تر دستگاه باشد.

اپل نوع ورودی متفاوتی را نیز به ساعت هوشمند خود اضافه کرده است. پیچ دیجیتالی قرار گرفته روی بدنه، ظاهر ساعت‌های کلاسیک را تداعی می‌کند. استفاده از این کلید، یک ایده‌ هوشمندانه و سنتی بوده که کلید خانگی را در کنار پیچ اسکرول در یک‌جا جای داده است. این قطعه به منظور ساده‌سازی فرآیند بزرگنمایی و اسکرول کردن در میان لیست‌ها فراهم شده است.

کلیدی که در زیر این پیچ قرار دارد برای دسترسی به لیست دوستان و مخاطبان مورد علاقه‌ کاربر می باشد و چندید عملکرد بی‌نیاز از نمایشگر را در اختیار شخص قرار می‌دهد. این در حالی است که قابلیت لمس کردن صفحه، انگشت کشیدن و تپ کردن روی آن برای انجام تعامل با دستگاه وجود دارد.

اپل‌واچ از پلت‌فرم اپلیکیشن‌های متمایز خود بهره می‌برد. Android Wear هم‌اکنون پشتیبانی مناسبی از اپلیکیشن‌ها را دارد اما اپلیکیشن‌ها در محور ساعت‌های مبتنی بر سیستم‌عامل گوگل قرار ندارند. اپل‌واچ اپلیکیشن‌های خود را در مرکز توجه و درون صفحه‌ اصلی دستگاه قرار خواهد داد. سال گذشته اپل WatchKit API را برای توسعه‌ اپلیکیشن‌های اپل‌واچ عرضه کرده تا در زمان عرضه، این محصول مجموعه کاملی از اپلیکیشن‌ها . این گار باعث کمک به اپل‌واچ برای رسیدن به پلت‌فرم‌هایی نظیر

Android Wear گوگل می شود. اپل‌واچ با استفاده از مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌های ارتباط مستقیم کهDigital Touch نامیده می‌شود، می تواند به‌عنوان یک ابزار ارتباطی با سایر ساعت‌های اپل‌واچ و دارندگان آنها نیز ارتباط برقرار کند. به عنوان نمونه یک کاربر اپل واچ می‌تواند به دارنده‌ دیگر اپل‌واچ شکلک‌های ترسیمی یا پیام‌های لرزشی ارسال کند یا همچون یک واکی‌تاکی به ارسال پیام‌های صوتی بپردازد.

کاربردهای بدون گوشی اپل واچ

هماهنگی اپل‌واچ با گوشی آی‌فون فلسقه اصلی ساخت اپل واچ است اما اگر کاربرانی باشند که گوشی آی‌فون ندارید و یا آی‌فون‌های نسخه قبل از ۵ را در دارند، این ساعت قادر است تعدادی از فعالیت‌ها را به تنهایی انجام دهد. مثلا قابلیت ردیابی و ثبت فعالیت‌های مربوط به تناسب اندام، انجام تراکنش با استفاده از سیستم پرداخت اپل و پخش موسیقی که روی اپل‌واچ دانلود شده است. البته برخی قابلیت‌های ردیابی فعالیت و تناسب‌اندام نیز که وابسته به دریافت اطلاعات از گوشی است توسط این ساعت بدون ای‌فون با محدودیت همراه است.

ساعتی که برای افراد دست چپ نیز مناسب است.

برخلاف ساعت‌های کلاسیک بازار، کاربرانی که چپ دست هستند نیز می‌توانند بدون مشکل از این ساعت استفاده نمایند. با توجه به اینکه پیچ دیجیتالی اپل واچ در سمت راست قرار گرفته است اما کاربران می‌توانند بدون نگرانی این ساعت را روی هر دستی که می‌خواهند ببندند. اپل‌واچ طوری طراحی شده که  می تواند قابلیت وارونه شدن داشته باشد و کاربر با جابه‌جا‌ کردن بند آن، بتواند سر و ته نمایشگر را بر اساس نیاز خود تعویض نماید، در نتیجه با معکوس کردن نمایشگر، پیچ دیجیتالی و کلید تنظیمی ساعت در سمت مناسب برای قرارگیری روی مچ دست راست قرار خواهد گرفت و در این حالت تفاوت در قرارگیری کلید مخاطبان در بالای پیچ تنظیمیمی باشد.

عمر باتری

در مورد باتری اپل واچ نیز مانند هر دستگاه هوشمند دیگری، نباید انتظار زیادیی داشته باشید. اپل‌واچ باید روزی یک‌بار شارژ شود و گزارش‌های اخیر نیز حکایت از عمر باتری یک یا حداکثر دو روزه یعنی به همان میزان باتری ساعت های هوشمند دارند؛ اپل برگ برنده‌ای در مقابل سایر رقبا در زمینه باتری ندارد.

میزان دوام باتری دستگاه کاملا بستگی به میزان فعال بودن آن در قیاس با زمان و آماده به کار آن و همچنین تعداد دفعاتی که این ساعت از آیفون داده دریافت می کند، دارد.

 

  چه کسانی به اپل واچ نیاز دارند؟

 تحلیلگر سایت cnet در پاسخ به این سوال که “آیا به اپل واچ نیاز دارید؟” گفت: بدون شک کاربران به این ساعت احتیاج ندارند. او ساعت اپل را یک اسباب‌بازی هیجان‌انگیز هوشمند که می‌تواند کارهای گوناگونی که را انجام دهد. به نظر این تحلیلگر اگر اپل واچ یک وسیله‌ جانبی برای گوشی آی‌فون است، بنابراین یک وسیله غیرضروری است که نبودش مشکلی به‌وجود نمی‌آورد.

این دستگاه برای دوستداران تناسب اندام که به دنبال دستگاهی هوشمند برای دنبال کردن تمرینات خود هستند و علاقه دارند از قابلیت پخش موسیقی نیز همزمان بهره ببرند، اپل‌واچ می‌تواند وسیله‌ جذابی باشد. همچنین اپل واچ می‌تواند در بخش ابزارهای پوشیدنی حرف بیشتری برای گفتن داشته باشد و بازار این بخش را پررونق‌تر کند.

هنوز به‌طور دقیق نمیتوانیم بگوییم که اپل‌واچ تا چه اندازه محصول خوبی خواهد بود. در حال حاضر اپلیکیشن‌های گوناگونی در حوزه‌های مختلف مانند خودرو، لوازم خانگی، باز کردن قفل در و… برای این ساعت معرفی شده است اما هنوز میزان کارایی این اپ‌‌‌ها به کمک این ساعت مشخص نیست

پاسخ دهید