اشتباهات مهلک کاربران در فضای مجازی

اشتباهات مهلک کاربران در فضای مجازیReviewed by بردیا on Nov 21Rating: 5.0اشتباهات مهلک کاربران در فضای مجازیاکثر کاربران فضای مجازی اشتباهات زیادی را انجام می دهند که کاربر برای این شتباهات باید هزینه های زیادی را متحمل شوند،متاسفانه کاربران این اشتباهات را به وفور انجام میدهند بدون هیچگونه آگاهی از خسارات جدی که دارند قبول میکنند.تجربه ثابت کرده است که سهل انگاری درنکات امنیتی جزئی می تواندخسارت های سنگینی رابرپیکره امنیت شبکه واردکند.بیشترین خسارت زمانی وارد می شود که کاربران تفکرات ساده انگارانه ای در باره برخی از خدمات اینترنتی دارند.

ما در این سایت تاکنون چندین بار راجع به امنیت در فضای مجازی برای کاربران صحبت کرده ایم،امروز قصد داریم تا در مورد اشتباهات مهلک کاربرا در فضای مجازی و به خظر افتادن امنیت کاربران صحبت کنیم.

اشتباهات مهلک کاربران در فضای مجازی

برای امن ماندن در فضای مجازی از آموزش های زیر می توانید استفاده کنید

اکثر کاربران فضای  مجازی اشتباهات زیادی را انجام می دهند که کاربر  برای این شتباهات باید  هزینه های زیادی را متحمل شوند،متاسفانه کاربران این اشتباهات را به وفور انجام میدهند بدون هیچگونه آگاهی از خسارات جدی که دارند قبول میکنند.تجربه ثابت کرده است که سهل انگاری درنکات امنیتی جزئی می تواندخسارت های سنگینی رابرپیکره امنیت شبکه واردکند.بیشترین خسارت زمانی وارد می شود که کاربران تفکرات ساده انگارانه ای در باره برخی از خدمات اینترنتی دارند.

آنتی ویروس های کرک

تصویری اشتباه که معمولا کاربرا در باره محصولات امنیتی دارند،این می باشد که استفاده ازنرم افزار های کرک شده هیچ خطری ندارد ،که این تصوربسیار مهلک می باشد وباعث به وجود آمدن مشکلات متعددی میباشد.چراکه شرکت های سازنده آنتی ویروس متوجه کرک لاینسس می شوند وبا مسدود کردن کاربرکرکی ازپشتیبانی امنیتی خارج می کند.درحال حاضرباصرف هزینه ای اندک ۳۰ تا ۸۰ تومان می توان یک آنتی ویروس اورجینال یک ساله خریداری کرد.

فقط ویندوز آسیب می پذیرد

یکی  دیگراز تصورات اشتباه کاربران این  است که ساخت ویروس هامخصوص سیستم عامل خانواده مایکروسافت ویندوزاست ومکینتاش ولینوکس دربرابربدافزارهامصون هستندکه این توصر کاملا تصوری اشتباه می باشد.هم اکنون برای همه سیستم عامل هابدافزارتولیدمی شود ودرهرسیستمی بایدترفند های  امنیتی درمقابل بد افزار ها به کار برده شود ،ولی این تصور که ویروس ها و برنامه های مخرب برای سیستم عامل ویندوز بیشتر تهیه شده است بسیار تصور درستی می باشد و کاربران ویندوز باید بیشتر مراقب این تهدیدات باشند.

اشتراک گذاری اطلاعات

در دنیای امروز یکی از پرطرفدار ترین کارها در دنیای شبکه اشتراک گذاری اطلاعات و دیتا می باشد. که این امر بسیار مورد نیاز به نظر می رسد ولی درزمان حضوردریک شبکه باکاربران بی شماروگمنام،اشتراک فایل هاو… می تواند خطر بزرگ  امنیتی  به حساب آید. درحالی که امکان اشتراک فایل وچاپگرفعال است،سایرکاربران قادرندازراه دوربه سیستم متصل وبه داده موجودروی آن دستیابی داشته باشند.تاحدامکان بایدگزینه ی And printer sharing file  غیرفعال باشدو درصورتی که لازم باشد برخی فولدرهابه اشتراک گذاشته شوند.بایدازآن هادردوسطح متفاوت حفاظت کرد:  مجوزهای File – Level ومجوزهای Share – Level (مجوزهای مبتنی بر Ndtfs )  درچنین مواردی بایدازاستحکام رمزهای عبوردرنظرگرفته شده برای  Local Administrator و Local Account نیزاطمینان حاصل کرد.ضمن اینکه درصورت به اشتراک گذاری اطلاعات بایدازپروتکل های مناسب وایمن استفاده شود،واطلاعات حساس رابه صورت رمزنگاری شده تبادل کرد.

اعتماد به هر لینک

بیشتر کاربران  بدون دانستن خطرات و توجه  به محتواولینک مقصد روی هر لینک نا آشنا کلیک می کنند،که گاهی باعث  به وجود آمدن مشکلات جدی خواهد شد. هم اکنون روش  های زیادی  برای هک کردن کاربران توسط  کلیک روی لینک ها ی متعدد وجود دارد. بازکردن فایل های ضمیمه تنها یکی از انواع کلیک نیست که می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات امنیتی شود  .کلیک کردن  روی لینک های موجود دریک صفحه وب یا نامه الکترونیکی هم می تواند کاربران رابه سمت یک سایت مخرب هدایت کند.دراین قبیل سایت ها،احتمال بروزهرگونه حمله وجوددارد. مانند پاک کردن هارددیسک ونصب یک Backdoor که به مهاجمان این امکان راخواهددادتاکنترل یک سیستم رابه دست بگیرند و…

دانلود اپلیکیشن کاربردی مدیریت بهینه تلگرام “تلگرام یار”

پاسخ دهید