آیا می دانید نخستین خودروی اندرویدی جهان کدام است؟

آیا می دانید نخستین خودروی اندرویدی جهان کدام است؟Reviewed by آریانا on Jul 16Rating: 5.0آیا می دانید نخستین خودروی اندرویدی جهان کدام است؟در حال حاضر شرکت خودروسازی هیوندای نخستین شرکت خودروسازی است که هیوندای سوناتا 2015 را به عنوان اولین خودروی تولید شده در جهان مجهز به سیستم عامل جدید اندروید "اتو" گوگل است.

در سال های گذشته، شرکت های بزرگ خودروسازی به منظور وارد کردن فناوری های جدید به صنعت خودروسازی به تولید خودروهای متفاوتی روی آورده اند تا بتوانند مشتریان بیشتری جذب نمایند.

همان طور که می دانید در حال حاضر اندروید شرکت گوگل محبوب ترین سیستم عامل مخصوص موبایل در دنیاست و این سیستم عامل محبوب اکنون در حال ورود به خودروها می باشد. این شرکت حدود یک سال قبل، فناوری جدید Android Auto را برای شرکت های خودروسازی معرفی کردتا بتواند قابلیت های اسمارت فون ها را بدون ایجاد حواس پرتی برای راننده به خودروها وارد نماید.

در حال حاضر شرکت خودروسازی هیوندای نخستین شرکت خودروسازی است که هیوندای سوناتا ۲۰۱۵  را به عنوان اولین خودروی تولید شده در جهان مجهز به سیستم عامل جدید اندروید “اتو” گوگل است. اندروید اتو نسخه ای از سیستم عامل اندروید گوگل است که منحصرا در خودرو کار می‌کند. اما این سیستم عالم چه کاربردی دارد؟

این سیستم عامل جهت در دسترس قرار گرفتن راننده به امکانات یک گوشی همراه از جمله موسیقی، تماس تلفنی و راهبری که همگی به نمایشگر خودرو متصل می شوند، ساخته شده است.

سیستم عامل اندروید اتو چگونه کار می کند؟ هنگامی که شما از خودرو استفاده می کنید تلفن همراه خود را که باید به اندروید ۵ لالی پاپ مجهز باشد به یو اس بی خودرو متصل می‌کنید. و پس از آن شما باید اپلیکیشن همراه اندروید اتو را در گوشی نصب نمایید و حال می توانید از این سیستم استفاده نمایید.

شرکت هیوندای لینک بروزرسانی اندروید اتو را در تابستان در وبسایت خود قرار می‌دهد و مالکان خودرو سوناتا ۲۰۱۵ می‌توانند از آن استفاده نمایند. استفاده کننده باید پس از دانلود سیستم عامل از وب سایت آن را به وسیله یک فلش مموری به خودروی خود انتقال دهد.

اپلیکیشن های سیستم عامل اندروید اتو به گونه ای طراحی شده که کاملا مشابه اپلیکیشن‌های اندرویدی و در اولین بار قابل تشخیص هستند. بنابراین آیکون اپلیکیشن‌هایی نظیر گوگل مپس یا اپلیکیشن موزیک نیز تغییر نخواهد کرد. در سیستم عامل اندروید اتو از برنامه هایی نظیر اسپوتیفای، اسکایپ، ان پی آر و غیره می‌توان استفاده کرد. اما مانند سایر سیستم عامل ها این سیستم عامل نیز محدودیت‌هایی دارد. برای مثال نمی‌توان به جستجو در اینترنت پرداخت یا بازی انجام داد.

اما در مورد اینکه این سیستم عامل در چه خودروهای دیگری نصب می گردد، می توان گفت قرار است این سیستم عامل در آئودی و ولوو نیز نصب گردد.

نه تنها گوگل بلکه شرکت اپل نیز از جمله شرکت هایی است که صنعت خودروسازی را هدف گرفته است. نرم افزار خودرویی اپل نیز در حال ورود به چندین خودرو است که قابلیت‌های مشابهی را ارائه می‌دهد.

پاسخ دهید