آموزش Git در اندروید استودیو قسمت دوم

آموزش Git در اندروید استودیو قسمت دومReviewed by آریانا on Jan 8Rating: 5.0آموزش Git در اندروید استودیو قسمت دومدر این آموزش ما درمورد نحوه استفاده از کنترل ورژن Git در اندروید استودیو توضیح خواهیم داد.

Git محلی

حالا پروژه برای استفاده از کنترل ورژن Git آماده است. این به شما بستگی دارد که باید سرور Git را انتخاب نمایید. اگر شما می خواهید از Git  فقط در سیتم محلی (که بسیار بعید است) استفاده کنید، شما باید همه ی آن را تنظیم کنید. به آدرس زیر بروید.

“VCS –> Git –> Add”و در حال حاضر فایل هایی به Git اضافه شده اند  و شما نیاز دارید که تغییراتی را اعمال نمایید. به آدرس “VCS –> Commit Changes” بروید و یک دیالوگ برای دریافت نظرات شما باز می شود. این مرحله را کامل کنید و حالا Git به پروژه شما اضافه شده.

اگر شما مایلید که پروژه را به یک remote repository اضافه کنید که روی شبکه قرار دارد، شما باید پروژه را به remote repository (کنترل از راه دور مخزن) اضافه کنید و سپس از آن استفاده کنید. در بخش های بعدی من برخی سرورهای محبوب Git را به شما معرفی میکنم و نحوه استفاده از آنها را نیز توضیح می دهم.

استفاده از Git با GitHub در اندروید استودیو

GitHub یک سرویس آنلاین برای استفاده از کنترل ورژن Git در پروژه هاست. برای میزبانی پروژه از Git ، شما باید یک اکانت Git در گیتهاب به آدرس github.com ایجاد کنید. حالا شما می توانید پروژه اندرویدتان را در گیتهاب به اشتراک بگذارید. به آدرس زیر بروید:

“VCS –> Import into Version Control –> Share Project on GitHub”

با اکانت GitHub وارد شوید:

یک repository جدید در GitHub ایجاد کنید و پروژه را به GitHub repository بفرستید:

استفاده از Git توسط Bitbucket یا هر مخزن دیگری در اندروید استودیو

Bitbucket ویژگی direct import از گیتهاب را ندارد اما خیلی راحت است که این کار را انجام دهید. برای کنترل از راه دور مخازن Git مثل Bitbucket که ویژگی explicit import را در اندروید استودیو ندارند ، ما می توانیم از خط فرمان (command line ) استفاده کنیم و پروژه را remote repository کنیم. همچنین اگر شما در یک شبکه ی شرکتی باشید این کار قابل اجرا می باشد و شما مجبورید خودتان سرور Git را از راه دور کنترل کنید.

به terminal بروید و project root را در اندروید استودیو تغییر دهید و دستور زیر را اجرا کیند. این آدرس اینترنتی کنترل از راه دور Git می باشد.

 

 

 

پاسخ دهید